Anne İlgisi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hamilelik
  4. »
  5. Hamilelikte Lazer Epilasyon Aleti Kullanılır Mı?

Hamilelikte Lazer Epilasyon Aleti Kullanılır Mı?

admin admin -
20 0

Hamilelikte birçok şey farklılaşmakta, buna bağlı olarak da merak edilen sorulardan biri olan hamilelikte lazer epilasyon aleti kullanılır mı? Bu yöntem hamilelerin kullanabileceği yöntemler arasında yer almaktadır. Anne adayları da güvenle epilasyon yaptırabilirler. Ancak burada da kişisel farklılıkla söz konusu olmaktadır. Örneğin anne adayının cildi hassasa ve tahrişe müsaitse bu durumda epilasyon ona acı verebilir. Jilet gibi acısız yöntemleri kullanmak bu durumda işini daha da kolaylaştıracaktır. Gebeler bu nedenle kendi vücutlarına göre tüy alma yöntemini seçebilirler. Bu noktada da kişinin rahatı ve konforuna bağlı olarak seçim yapmaları önemlidir. Hamilelikte tüyler nasıl alınmalı sorusunun birçok farklı opsiyonlarda cevabı vardır.

Hamilelikte Hangi Yöntemler Kullanılarak Tüyler Alınabilir?

Burada yöntemler kişinin isteğine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin hamilelikle beraber kişinin vücut hassasiyeti de artabilir. Bu gibi durumlarda kişi kendisi için uygun yöntemi seçebilir. Ancak hamilelikte lazer epilasyon ve iğneli lazer gibi şeyler bilimsel olarak zararı olup olmadığı net olarak kanıtlanmadığı için önerilmemektedir. Ağda da gebelerde hassasiyete ve deri yaralanmalarına neden olduğu için tercih edilen yöntemler arasında değildir. Ancak cildiniz hassas değilse ağdayı da tercih edebilirsiniz. Epilasyonu da vücut hassasiyetinize göre seçebilirsiniz. Hamilelikte lazer epilasyon genel olarak önerilmez siz yine de bunu doktorunuza danışarak yapabilirsiniz. Siz de kendiniz için ve vücudunuz için doğru yöntemleri seçebilirsiniz.

Hamileler Tüy Aldıktan Sonra Hassasiyet İçin Ne Yapmalıdır?

Hamilelikte vücuttaki hassasiyet oranı daha da artış göstermektedir. Bu durumun başlıca nedenlerinden biri de hormonların yükselmesidir. Bu nedenle yapılması gereken şeylerden biri de bol bol su içmektir. Su içerek vücudun elastik olmasını sağlayabilirsiniz. Hem bebek için hem de vücudunuz için günlük su tüketimini doğru oranda yapmak oldukça önemlidir. Diğer bir şeyde cildinizi günlük olarak nemlendirmek ve tüyleri aldıktan sonrada masaj yaparak nemlendirici ürünler kullanmak olmalıdır. Böylece cildinizi tahriş olma ihtimalini minimuma indirebilir ve cildinizi koruyabilirsiniz. Hamilelikte oluşan hassasiyetleri minimuma indirmek için bu yöntemleri mutlaka düzenli olarak günü gününe uygulamalısınız. Hem tahrişi azaltan bu yöntemler bir yandan da çatlak oluşumunu engelleyecektir. Hamilelikte epilasyon aleti ile de tahriş olan yerleri nemlendirerek tahrişi geçirebilirsiniz.

Lazerden Sonra Hamile Kalınca Tüyler Tekrar Çıkar Mı?

Düzenli olarak lazer seanslarına giden ve daha sonra hamile kalan kadınların oldukça merak ettiği bu soruya yanıt olarak tüyler tekrardan çıkabilir diyebiliriz. Bunun nedeni de hamilelikle beraber salgılanan hormonların tüyleri tekrar çıkarmayı tetiklemesidir. Hormonlardaki artışla beraber tüylerde tekrar çıkma ve artma görülebilir. Bu nedenle yapılması gereken bir şey yoktur. Bu durum birçok kadının başına gelebilmektedir. Hamilelik bittikten sonra tekrar lazer seanslarına başlanabilir. Hamilelikte tüyler tekrar çıkar mı? Bu soruya genellikle tekrar çıkabilir diye yanıt verebiliriz.

Hamilelikte Tüyleri Düzenli Olarak Ne ile Almak En Kolaydır?

Hamilelikte hormonların artışıyla tüyler de artmaktadır. Bu da kadınların işini oldukça zorlaştırmaktadır. Bu gibi durumlarda epilasyonu tercih edebilirsiniz. Eğer epilasyon cildinize zarar veriyorsa o zaman da yapmanız gereken şey jilet kullanmaktır. Jilet cildinizi en az tahriş eden yöntemlerden birisi olarak tercih edilebilir. Hamilelikte epilasyon aleti kullanılır mı? Cildiniz çok fazla tahriş olmuyorsa bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Hamileler çok uğraştırdığı için de bunu tercih etmeyebilirler. Daha çok kısa süren ve pratik olan jilet ile almayı kullanabilirsiniz. Burada tamamen sizin isteğinize bağlı olarak da tüy alma yönteminiz değişecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir