Anne İlgisi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hamilelik
  4. »
  5. Hamilelikte Vücut Kılları Nasıl Alınır?

Hamilelikte Vücut Kılları Nasıl Alınır?

admin admin -
21 0

Hamilelikte vücut kıllarında artışlar olmakla beraber insanlar da hamilelikte vücut kılları nasıl alınır sorusunu merak etmektedir. Bunun için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Burada belirtilen yöntemlerden kendiniz için uygun olanları seçerek tercih edebilirsiniz. En çok tercih edilen yöntemlerden biri jilet ve ağdadır. Bebeğe sağlıksal açıdan zarar vermediği gibi jilet özellikle kolay ve pratik bir şekilde uygulanmaktadır. Hamilelikte göbeğin büyümesi ile beraber de gebelerin işler daha zorlaşabilmektedir. Hamilelikte jilet kullanımı en güvenilir yöntemler arasında yer almaktadır. Eğer jilet kullanmak istemiyorsanız kuaförde de ağdaya gidebilirsiniz. Birçok kişi jilet ve ağda yöntemini daha güvenilir bulmaktadır.

Hamilelikte Önerilmeyen Kıl Alma Yöntemleri Nelerdir?

Hamilelikte özellikle lazer epilasyon önerilmemektedir. Bilimsel olarak zararı olup olmadığı tam olarak bilinmediği için anne adaylarının böyle bir riske girmemeleri önerilmektedir. Bebek sağlığı için hamilelik boyunca lazer işlemlerini yaptırmayı bırakabilirsiniz. En çok tercih edilen yöntemler olan jilet ve ağdayı tercih edebilirsiniz. Böylece güvenli ve en az zararlı yöntemleri uygulayabilirsiniz hamilelik bitiminden sonra da lazer epilasyon kullanımına geçebilirsiniz. Tüm bu yöntemlere dikkat etmek hem bebeğin hem de sizin sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Hamilelikte göbekteki tüyler alınır mı? Jilet ile göbeğinizdeki tüyleri de alabilirsiniz. Siz de hassasiyete bağlı cilt hasarlarını önlemek için önerilen yöntemleri uygulamaya özen göstermelisiniz.

Hamilelikte Tüylerdeki Artış Neden Olmaktadır?

Hamilelikle beraber birçok farklı değişim meydana gelmektedir. Anne adayının da bu değişime adapte olması gerekmektedir. Meydana gelen bu sayısız değişimlerden biri de tüylerdeki artıştır. Vücuttaki tüylerin artmasının başlıca nedenlerinden biri de hormonların çok fazla yükselmesidir. Buna bağlı olarak kıllarda artış veya sertleşme meydana gelebilmektedir. Bu durum çoğu zaman hamileliğin sona ermesiyle düzelmektedir. Hormonlar eski haline dönünce kıllardaki yoğunluk da büyük ölçüde azalmaktadır. Siz de hamilelikteki değişimlerin farkında olarak ve bu konu hakkında bilgi edinerek belirtilere kendinizi hazırlayabilirsiniz. Hamilelikte tüylerdeki artış anne adayını psikolojik olarak olumsuz etkilese de bu durum hamilelikten sonra azalmaktadır.

Hamilelikte Tüy Alırken Hasar Olan Cilde Ne Yapılmalıdır?

Hamilelikte ciltte hassasiyet ortaya çıkabilmektedir. Bunun için anne adayının cildinin elastik olması için bol bol su tüketmesi gereklidir. Aynı zamanda cildi düzenli nemlendirmek de nem dengesini korumak açısından oldukça önemlidir. Cildinizi düzenli nemlendirerek hem tüy alımı sonrası tahrişin önüne geçer hem de hamilelikte çatlak oluşumunu büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Hamilelikte tahrişin artmasının nedeni vücudun daha fazla neme ihtiyaç duyması ve buna bağlı olarak da kurumasıdır. Aynı zamanda da hormonların yükselmesine bağlı olarak cildin hassasiyeti de büyük ölçüde artmaktadır. Tüm bu durumlara bağlı olarak da nemlendiricilerin düzenli kullanılması ve su tüketiminin de arttırılması şarttır. Böylece oluşabilecek cilt hasarının da büyük ölçüde önüne geçebilirsiniz.

Gebelikte Vücut Kılları Alımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücut kılları alınmadan önce cildin nemli olduğundan emin olmalısınız. Cildinizi nemlendirdikten birkaç saat sonra tüylerinizi alırsanız oluşabilecek cilt hasarının da büyük ölçüde önüne geçebilirsiniz. Sizde bunlara dikkat ederek hassas olan cildinizi koruyabilir ve tüy alımına bağlı olarak ortaya çıkabilecek yara ve tahrişin önüne geçebilirsiniz. Hamilelikte vücut kılları nasıl alınır? Bunun için cildinizin nemli olmasına ve sizin için en acısız yöntemi seçmeniz oldukça önemlidir. Böylece acısız ve tahrişsiz bir biçimde tüylerinizi alabilir ve tüylerinizden de kurtulabilirsiniz. Bu noktada tek yapmanız gereken iğneli lazer ve diğer lazer yöntemlerinde uzak durmak olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir